Tužiteljstvo je na svojoj internetskoj stranici objavilo da provodi izvide zbog sumnje u počinjenje kaznenog djela neovlaštenog otkrivanja sadržaja izvidne ili dokazne radnje, "a sve radi utvrđivanja identiteta nepoznatog počinitelja te prikupljanja činjenica i dokaza potrebnih za donošenje meritorne državnoodvjetničke odluke". "Izvidi se provode vezano uz javno objavljene podatke i informacije koji se odnose na istragu Ureda europskog javnog tužitelja u Zagrebu (EPPO) protiv osam fizičkih osoba, uključujući bivšeg ministra zdravstva i odgovorne osobe dviju zagrebačkih bolničkih ustanova te dvije pravne osobe zbog postojanja osnovane sumnje da su počinili kaznena djela primanja i davanja mita, zlouporabe položaja i ovlasti te pranja novca", objavio je državno odvjetništvo.
Gostujući u Dnevniku HTV-a glavni državni odvjetnik Ivan Turudić, koji je odlučio da će za cijelu istragu biti nadležan Uskok, a ne EPPO, u utorak je najavio da će općinsko državno odvjetništvo utvrditi kako su podaci iz istrage EPPO-a dospjeli u javnost. Kazao je da Uskok još ne raspolaže WhatsApp porukama, ali će ih uskoro imati na raspolaganju. Dodao je da istovremeno u javnost nije dospio ni jedan podatak o istrazi koju je paralelno vodio Uskok. "Zna se tko je imao koje podatke", naglasio je Turudić. Nakon što je Uskok u petak objavio da su zbog sumnje u korupciju uhitili Beroša, predstojnika zagrebačke Klinike za neurologiju KBC Sestre milosrdnice i člana uprave jedne zagrebačke poliklinike Krešimira Rotima te poduzetnika Sašu Pozdera, EPPO je priopćio da je pokrenuo istragu protiv Beroša i još sedam osoba. Mediji su otkrili da su među njima i Hrvoje Petrač te dvojica njegovih sinova - Nikola, koji je zajedno s ocem i dalje nedostupan hrvatskom pravosuđu te Novica koji se predao u ponedjeljak navečer.
Odvjetnik Novice Petrača izjavio da ne može potvrditi autentičnost objavljenih poruka
Odvjetnik Novice Petrača, Fran Olujić, novinarima je kazao da ne može potvrditi autentičnost objavljenih poruka te da bi se one mogle "tumačiti svakojako". "Ne znam jesu li poruke u spisu i u tom obliku u kojem su izašle u javnost”, kazao je Olujić. U petak nakon uhićenja Državno odvjetništvo (DORH) zatražilo je žurnu dostavu izvješća i cjelovitog spisa od EPPO vezanog uz Berošev slučaj, dok je EPPO zatražio od DORH-a da njihov spis ustupi europskom tužiteljstvu. Turudić je u konačnici u utorak odlučio da je za slučaj nadležan Uskok. Za razliku od Uskoka, u čijoj se istrazi ne spominju ni trojica Petrača, EPPO Beroša tereti za primanje mita, a Turudić je ranije na konferenciji za novinare kazao da bivšeg ministra sumnjiče za trgovanje utjecajem dok je mito primila 'druga osoba'. EPPO je, pak, izvijestio kako sumnja da je Beroš u zamjenu za primljeno mito odobravao nabavu operacijskih mikroskopa po neosnovano uvećanim cijenama te osigurao sredstva za financiranje javne nabave. S druge strane Uskok, na čiji je zahtjev ranije u subotu određen istražni zatvor Berošu i Pozderu, dok je Rotim pušten da se brani sa slobode, tvrdi da se trojac udružio radi plasiranja i prodaje medicinskih uređaja jednog austrijskog proizvođača bolničkim ustanovama u državnom vlasništvu. Uskok sumnja da je Pozderovoj tvrtki pribavljena korist od gotovo pola milijuna eura, dok je po sumnjama EPPO-a cijena operacijskih mikroskopa kupljenih su na štetu hrvatskog državnog proračuna neosnovano uvećana za gotovo 620.000 eura.