Tematsku sjednicu o HRT-u predložila je potpredsjednica saborskog Odbora za medije Urša Raukar-Gamulin (Možemo), ''Svjedočimo dramatičnoj krizi na HRT-u, planira se smanjivanje broja zaposlenika od 800 do 1000" rekla je Raukar-Gamulin.
Dodala je kako se to radi uz nuđenje otpremnina, za što je Vlada izdvojila čak 28 milijuna eura.
"Problem je što se sve to radi bez ikakve analize, bez plana, programa i ciljeva'', ustvrdila je Raukar-Gamulin. Kaže i kako se konsolidacija HRT-a provodi bez razmatranja kakav treba biti program javne radiotelevizije i koji su kadrovi potrebni za to.
Postavila je i pitanje što je s novim Zakonom o HRT-u koji, kako je naglasila, mora biti izrađen do početka kolovoza zbog usuglašavanja s Europskim aktom o slobodi medija.
Vlada će donijeti Plan konsolidacije poslovanja HRT, nakon toga tematska sjednica
Predsjednik Odbora za medije Josip Borić (HDZ) istaknuo je da ''Vlada treba donijeti Plan konsolidacije poslovanja HRT, a nakon toga će se organizirati tematska sjednica o stanju na HRT-u.
No, to je Raukar-Gamulin ocijenila 'prekasnim potezom', dodavši kako će do tada, odlaskom zaposlenika, Hrvatska radiotelevizija ''biti do te mjere devastirana da neće imati tko raditi program''.
Saborski Odbor za medije je utvrdio i listu od 13 kandidata koji su se se javili na javni poziv za pet članova Programskog vijeća HRT-a kojima mandat istječe početkom ožujka.
Među kandidatima su i i dosadašnji članovi Vijeća Đemal Bratić, Ozana Ramljak ali i Renato Metesi i aktivistica za ljudska prava i bivša predsjednica Sanja Sarnavka.
Lista kandidata upućena je Saboru na raspravu i glasovanje.